Eduard Altarriba Marta Altés Simon Bailly Oleksandra Balytska Cristina M. Banfi Anita Bijsterbosch Maciek Blaźniak Jan Bliźniak Serge Bloch Marc Boutavant Jenny Broom Bartek Brosz Nadine Brun-Cosme AnnaLaura Cantone Laurent Cardon Peter Carnavas Joana Casals Barbara Castro Urio Jakub Cenkl Anna Cerasoli Krystyna Chołoniewska Julian Clary Joanna Czaplewska Ignacy Czwartos Jean-Baptiste De Panafieu Bérengère Delaporte Ghislaine Dulier Jacques Duquennoy Marcin Dymiter Elina Ellis Lisk Feng Maria Frade Sangma Francis Jiří Franta Magda Garguláková Jakub Garstka Joanna Gębal Guido van Genechten Aleksandra Golecka-Mazur Adriano Gon Andrzej Marek Grabowski Emmanuel Guibert Desideria Guicciardini Plantevin Guillaume Aurélie Guillery Helena Haraštova Radka Janská Grzegorz Janusz Nicky Johnston Sheddad Kaid-Salah Ferron Irma Kalniņa Grzegorz Kasdepke Mirosława Kątna Magdalena Kiermaszek Kamila Kozłowska Marta Krzywicka Ewa Kuczkowska Dmytro Kuźmenko Orianne Lallemand Thomas Lavachery Roberto Luciani Majungmul Tomasz Małkowski Meritxell Marti Ewa Martynkien Vincent Mathy Julie Mercier Marcin Minor Patryk Mogilnicki Román García Mora Susie Morgenstern Tristan Mory Mr Tan Małgorzata Ogonowska Asia Olejarczyk Agnieszka Olejnik Elżbieta Pałasz Wojciech Pawliński Michael Peinkofer Adam Pękalski Cristina Peraboni Reinis Pētersons Ewa Poklewska-Koziełło Sandra Regnier Grażyna Rigall David Roberts Artur Rogoś Piotr Rowicki Camille Roy Dobrosława Rurańska Joanna Rusinek Marta Ruszkowska Katarzyna Ryrych Carmen Saldaňa Xavier Salomó Rita Mabel Schiavo Štěpánka Sekaninová Paweł Sitkiewicz Piotr Sitkiewicz Agnieszka Śladkowska Liesbet Slegers Emma Strack Krzysztof Stręcioch Dorota Suwalska Maciej Szymanowicz Jimena Tello Petra Texlová Éléonore Thuillier Beatrice Tinarelli Michael Towers Mireia Trius Theo Tsecouras Tomáš Tůma Marie Urbánková Agnieszka Urbańska Natalia Uryniuk Lizelot Versteeg Robert Vescio Helge Vogt Katarzyna Wasilkowska Olgierd Wąsowicz Wojciech Widłak Kristjana S. Williams Jerzy A. Wlazło Paulina Wyrt Kim Yoon Ju Agnieszka Żelewska Lina Žutautė

Ksiązki

Cała prawda o starych ludziach

Ciepła i zabawna książka obrazkowa, która jest hołdem dla wszystkich dziadków i starszych osób.
Kiedy jest się dzieckiem, dziadkowie wydają się naprawdę starzy. Ale czy bycie starszym musi oznaczać bycie nudnym, powolnym lub cichym? NIE! Wspaniała książka, która łamie stereotypy i pokazuje, że wiek, to tylko stan umysłu.

Premiera książki: 17.01.2022 r.

Powiadom mnie o dostępności.

 

Tato, jak robi żaba?

Zwierzęta kumkają, miauczą, muczą, warczą, rżą i chrumkają. Naśladowanie ich głosów to świetna zabawa! Każde stworzenie z pewnością umie mówić własnym głosem, ale tato Myszaczka nie wie jakim…

Premiera: 13 stycznia 2022r.

Bip-biiip! Dryń-drrryń!

Zwierzęta wybrały się w drogę i wszystkie chcą gdzieś dojechać. Rowerowy dzwonek, gwizdek lokomotywy, syrena wozu strażackiego czy staroświecki klakson – każdy sygnał ma swoje niepowtarzalne brzmienie.

Premiera: 13 stycznia 2022r.

 

Koty czarne, koty białe

Tylko jedna spośród dzielnic miasta mogła poszczycić się tym, że wszystkie mieszkające w niej koty były czarne. Głosił to wielki napis na tablicy. Nagle pojawia się jeden całkowicie biały kot i prawda bierze w łeb! „Koty czarne, koty białe” to opowieść, dzięki której dzieci mogą poznawać pojęcia logiki i kształcić logiczne myślenie.

Premiera: 3 marca 2022 r.

Powiadom mnie o dostępności.

# matematyka

#matematyka jest autorską, pełną humoru relacją tego, co ekscytuje matematyków. Skomplikowany świat matematyki jest przedstawiony za pomocą potocznego języka, ale bez nadętego udawania, że wszystko to jest przecież banalne! Lektura nie przyda się przy odrabianiu pracy domowej, ale zdecydowanie umożliwi spoufalenie się z Królową Nauk.

Premiera: 15 listopada 2021r.

O Wilku, który nie lubił Świąt

Wilk nie lubi Bożego Narodzenia! Świąteczne zamieszanie przyprawia go tylko o ból głowy. Ubieranie choinki, kupowanie prezentów, pieczenie ciasteczek – to nie dla niego! Z pomocą Wilkowi przychodzą przyjaciele, którzy urządzają mu wspaniałe Święta Bożego Narodzenia. Nie może być inaczej, przecież to najwspanialszy czas w roku!

Premiera: 28 października 2021 r.

Elektryzujące gry logiczne

Halo, Ziemianie! Profesor Goryl – odkrywca pozymonu, twórca teorii nieprzypadkowych przypadków, autor przewodnika. Łakomy badacz sztuki kulinarnej Belurian, a przede wszystkim tropiciel ekscytujących planszówek zaprasza do gry. 8 gier, 8 okazji do wykazania się sprytem, znajomością matematyki, umiejętnością planowania i logicznego myślenia.

 

Dzieciństwo sławnych ludzi

Myślisz, że potrafisz rozpoznać sławnych ludzi na podstawie wskazówek dotyczących ich dzieciństwa? Otwórz tę książkę i sprawdź! Czeka tu na Ciebie 25 postaci, a wśród nich wynalazcy, muzycy, uczeni, artyści. Każda z tych osób opowie o swoim dzieciństwie i co ją interesowało. Nie powie Ci tylko, jak się nazywa.

 

Kury, czyli krótka historia o równości

Czas zacząć Wielkie Wysiadywanie! Nadchodzą trzy tygodnie trochę nudnej, lecz jakże ważnej pracy. Ale, ale… co to za zwyczaje? Kury robią sobie przerwy? W takiej chwili umawiają się na gimnastykę?  Trzymająca władzę trójka kogutów musi coś z tym zrobić.  Czy restrykcyjne zasady przyniosą pożądane efekty?

 

Kosmos i jego tajemnice

Kiedy powstał Wszechświat? Jak jest duży? Jaki ma kształt? Dlaczego gwiazdy rodzą się i umierają? Co to są czarne dziury? Czy istnieje życie pozaziemskie? A gdyby tak zamieszkać na innej planecie… Odkrywaj z nami fascynujący Kosmos.

Premiera: 26 sierpnia 2021 r.

 

Kształty. Już znam!

Mylą ci się kształty? Nie martw się! Razem na pewno się ich nauczymy. Koło jest okrągłe jak słońce, trójkąt przypomina znak drogowy, a prostokąt wygląda jak tabliczka czekolady. Ale jak odróżnić prostokąt od kwadratu? Z tą książką będzie to bardzo łatwe.

Premiera: 19 sierpnia 2021r.

 

Kolory. Już znam!

Mylą ci się kolory? Nie szkodzi! Ta książka pomoże ci w zapamiętaniu ich nazw. Auta mogą być żółte albo czerwone, prawda? Czy mogą być niebieskie lub pomarańczowe? Rozwiązując nasze zagadki, zobaczysz, że rozpoznawanie kolorów to świetna zabawa!

Premiera: 19 sierpnia 2021r.

 

Wszyscy ziewają

Książka polecana do czytania przed snem. Bywa bardziej skuteczna niż Aaa, kotki dwa, ciepłe mleko, smoczek, samochodowe przejażdżki po mieście, głaskanie i drapanie razem wzięte. Bestseller, który pomaga zasnąć dzieciom na całym świecie.

Kto tu mieszka?

Większość zwierząt gdzieś mieszka. Ale co zrobić, kiedy ktoś nie wie, gdzie jest jego dom? Tak było z pewnym ślimakiem, który postanowił znaleźć dla siebie idealne schronienie. Odkrywa też, że własnego domu wcale nie musi szukać daleko.

 

Kto tędy szedł?

Co możesz zrobić, jeśli zgubisz się w lesie? Małej sarence to się właśnie przytrafiło. Nieszczęśliwa i zagubiona wyruszyła na poszukiwanie mamy i dała się prowadzić śladom odciśniętym w leśnym gruncie. Pod każdym okienkiem czeka na ciebie niespodzianka!

 

 

Dyskryminacja. Powiedz: stop!

RASIZM / NIEWOLNICTWO / DYSKRYMINACJA W PRACY… Książka, przedstawiając rozmaite przejawy dyskryminacji, czyli odrzucania drugiego człowieka ze względu na to, kim jest, uwrażliwia czytelników na prześladowanie jednostek i grup społecznych.

1 2 ... 8
6 8 16
Polityka wykorzystania plików Cookies
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana.