Eduard Altarriba Ingela P. Arrhenius Simon Bailly Oleksandra Balytska Maciek Blaźniak Jan Bliźniak Serge Bloch Marc Boutavant Bartek Brosz AnnaLaura Cantone Laurent Cardon Jakub Cenkl Anna Cerasoli Julian Clary Joanna Czaplewska Evelina Daciute Jean-Baptiste De Panafieu Bérengère Delaporte Ghislaine Dulier Marcin Dymiter Elina Ellis Piotr Fąfrowicz Lisk Feng Maria Frade Sangma Francis Magda Garguláková Jakub Garstka Joanna Gębal Guido Van Genechten Adriano Gon Andrzej Marek Grabowski Emmanuel Guibert Desideria Guicciardini Radosław Jakubiak Radka Janská Grzegorz Janusz Nicky Johnston Sheddad Kaid-Salah Ferron Irma Kalniņa Grzegorz Kasdepke Mirosława Kątna Ausra Kiudulaite Ewa Kuczkowska Dmytro Kuźmenko Orianne Lallemand Thomas Lavachery Roberto Luciani Majungmul Tomasz Małkowski Federico Mariani Meritxell Marti Ewa Martynkien Vincent Mathy Marcin Minor Patryk Mogilnicki Susie Morgenstern Tristan Mory Małgorzata Ogonowska Asia Olejarczyk Elżbieta Pałasz Wojciech Pawliński Adam Pękalski Reinis Pētersons Ewa Poklewska-Koziełło Sandra Regnier Camilla Reid Jola Richter-Magnuszewska Grażyna Rigall David Roberts Artur Rogoś Piotr Rowicki Joanna Rusinek Marta Ruszkowska Katarzyna Ryrych Xavier Salomó Štěpánka Sekaninová Paweł Sitkiewicz Piotr Sitkiewicz Agnieszka Śladkowska Liesbet Slegers Emma Strack Krzysztof Stręcioch Dorota Suwalska Jimena Tello Petra Texlová Éléonore Thuillier Beatrice Tinarelli Michael Towers Mireia Trius Theo Tsecouras Tomáš Tůma Marie Urbánková Natalia Uryniuk Robert Vescio Katarzyna Wasilkowska Olgierd Wąsowicz Jerzy A. Wlazło Kim Yoon Ju Agnieszka Żelewska

Ksiązki

Trzy krowy w niebieskich kajakach

Pewnego dnia w głowach trzech przyjaciółek rodzi się szalony plan. Postanawiają wynająć kajaki z wypożyczalni i popłynąć w siną dal, by zwiedzić świat. Jest jednak problem: Gryzelda, Mućka i Fela są… KROWAMI. Ta niezwykła opowieść jest inspirowana rzeczywistą historią krów, które uciekły z pastwiska i dołączyły do stada żubrów. Trudno sobie wyobrazić, aby te uciekinierki korzystały z kajaków – ale… kto wie, jak było naprawdę?

Premiera: 19.10.2023 r.

 

Kot i pies. Bananowe czubki

Kot i pies odkryli, że w mieszkaniach w ich bloku uwięziono wiele dzikich zwierząt. Ktoś musi je uwolnić.

Co mogło pójść nie tak?

Dołącz do dwóch uroczych i psotnych zwierzaków, gdy wyruszają na ratunkową misję swojego życia. Będą potrzebować sprytu, odwagi i… bananów.

Premiera: 12.10.2023 r.

Kot i pies

Jeden kot. Jeden pies. Jedno bardzo zadbane mieszkanie.

Co mogło pójść nie tak?

Kot jest zrzędliwy i ma obsesję na punkcie mody. Pies jest odważny i tryska energią.

Co mają ze sobą wspólnego? Oboje chcą zobaczyć świat! Czas wymyślić wielki plan ucieczki… Będą potrzebować sprytu, odwagi i… kostiumów.

Premiera: 5.10.2023 r.

 

Franek Błyskawica. Sen na Gradowej Górze

Franek błyskawicznie wspiął się na Gradową Górę, gdzie generał z czarnym pudlem czekał na pomoc w rozwiązaniu sprawy z zeszłego stulecia. Minutę później chłopiec… siedział już w swoim łóżku, próbując zanotować wszystkie szczegóły spotkania. Franek wiedział, że jeśli spróbuje rozwikłać zagadkę, ma szansę na przygodę życia i wieczną wdzięczność zakochanego w Mary Ann generała.

Premiera: 1 czerwca 2023 r.

 

O Kamilu, który patrzy rękami

Pięcioletni Kamil jest niewidomy. Ale czy to powód, żeby się go bać, litować nad nim albo natrętnie się o niego troszczyć? Stanowczo nie! On sam całkiem dobrze sobie radzi i jak każdy chłopiec miewa szalone pomysły i niezwykłe przygody.

Ariol. Osiołek z klasą

Ramono zjada pistolet,

Petula tańczy w ramionach Ariola,

a Dyzio prawie robi dziurę w dmuchanym basenie.

 

Kolejna część przygód Ariola i jego zwariowanych kumpli.

Premiera: 13 kwietnia 2023 r.

 

Elektromagnetyzm i jego tajemnice

Żyjemy otoczeni przez elektryczność i magnetyzm. Do czego wykorzystujemy zjawiska elektryczne i magnetyczne? Czym w rzeczywistości jest elektryczność? Co ma wspólnego z magnesami? Czym jest magnetyzm i co łączy go ze światłem? Odkrywaj z nami wspaniały świat elektromagnetyzmu!

Premiera: 30 marca 2023 r.

 

Gość

Bywają takie spotkania, które zmieniają nasze życie na zawsze.

Od kiedy on jest ze mną, wszystko układa się cudownie…

 

Premiera: 23 lutego 2023 r.

 

 

Ach, strach!

Wampiry, strzygi, wilkołaki i inne istoty tworzą ściśle zakamuflowaną, barwną społeczność niedaleko ludzkich siedzib. Poznajcie przygody WampIrka, Gryzaka, Białej Damy, MoCzarka, babci Trujanny i dziadka Grobacego, a także usianą przeszkodami drogę do kariery młodzieżowego zespołu Kryptelsi.

 

 

Szczęście to lis

W pewnym wielkim mieście żył sobie chłopiec – Paweł. Miał mamę, tatę i domek na drzewie. Aż tu nagle w życiu Pawła pojawił się lis. A kiedy w twoim życiu pojawia się lis, wszystko może się zdarzyć. Ta historia opowiada o niezwykłej przyjaźni chłopca i lisa, o hojności, smutku po stracie i radości z odnalezienia. O tym, co ważne dla nas wszystkich – dużych i małych. O szczęściu.

 

Tatusiowie czasami…

Czasami tatusiowie zachowują się niepoważnie. Czasami zapominają o ważnych rzeczach. Czasami potrafią narobić wstydu. Ale jak się już ich pozna trochę bliżej,

to okazują się naprawdę fajni. Zabawna książka obrazkowa o tatusiach. Dla każdego od 4. roku życia.

 

 

Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować

Cześć!

Nazywam się Franek Błyskawica i pokażę ci, jak przygotować się na rodzeństwo, gdy już się pojawi na świecie.  Bo wtedy wyzwania zaczynają się mnożyć… Zdradzę ci, że dla mnie najtrudniejsze okazało się poskromienie zazdrości. Mamy, jako starsze rodzeństwo,misję do wypełnienia. Damy radę!  Franek Błyskawica

 

 

Tajemnica zaginionej korony

Afera na zamku królewskim! Kto ostatni widział zaginioną koronę króla? Czy Bibliotekarz i Czarny Kot oraz Królewski Łowczy i Chart Angielski pomogą w śledztwie Ali i Tomkowi – dwojgu małym detektywom z zamku? Dziecięca powieść detektywistyczno-przygodowa wciągnie do świata tajemnic, zagadek, ale i nauki, bo Ala i Tomek i dowiedzą się na przykład, gdzie mieszka grawitacja.

 

 

Ariol. Królicze zęby

Ariol polewa wodą Petulę i Naftalinę, Ramono wskakuje do telewizora, a Babcia nie chce jeść buły na oczach całego miasta.

Kolejna część przygód Ariola i jego zwariowanych kumpli.

 

 

 

 

JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE

SZCZĘŚCIE – któż o nim NIE marzy? Na jego poszukiwanie udają się dwa australijskie zwierzątka – Dziobak i KANGUR. Dziobak powoli drepcze po każdym słowie tej książki, nawiązując kolejne przyjaźnie, lecz Kangur niecierpliwie skacze tylko po wybranych wyrazach, NIE zważając na innych. Tak bardzo się obawia, że szczęście mu UCIEKNIE…

 

 

Świętujemy z liczbą Pi

Liczba Pi obecna jest w wielu aspektach naszego życia. Nawet tam, gdzie się jej najmniej spodziewasz.
Na całym świecie 14 marca jest dniem liczby Pi. Tych, którzy chcą dłużej i radośniej obchodzić to święto matematyki, zapraszamy do fascynującej wyprawy pełnej ciekawostek, zabaw i ogromnej dawki wiedzy.

 

1 2 ... 6
6 8 16
Polityka wykorzystania plików Cookies
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana.